Menu Zamknij

Włochy wprowadzają stan wyjątkowy na 6 miesięcy

Przyczyną wprowadzenia stanu wyjątkowego we Włoszech na okres 6 miesięcy oraz zablokowania ruchu lotniczego z Chinami, Makau, Hongkongiem i Tajwanem jest dwójka chińczyków, która beztrosko podróżowała zwiedzając i jednocześnie zarażając koronawirusem.

Ponieważ podróżowali po całym kraju, zwiedzili naprawdę wiele miejsc, gdzie potencjalnie mogli zarazić sporo osób. Premier podszedł do sprawy bardzo poważnie i wprowadził specjalne środki ostrożności. Dawno nie było takiej sytuacji, że z powodu choroby wprowadza się stan wyjątkowy w kraju europejskim. Tak się stało pod koniec stycznia we Włoszech z powodu koronawirusa.

——— Aktualizacja 23-02-2020

Mapa koronawirusa we Włoszech oraz mapa blokad dróg obok Mediolanu – prosimy udostępniać tego posta dla Polaków mieszkających we Włoszech.

Szanowni Państwo, włosi wprowadzili stan wyjątkowy pod koniec stycznia. Na dzień dzisiejszy to jest praktycznie 3 tygodnie później mamy skok w przeciągu 3 dni do ponad 100 zachorowań i kilku zgonów. 10 miejscowości jest odciętych od świata na południe od Mediolanu.

Ministerstwo Zdrowia Francji przygotowuje się na globalną pandemię i zbiera zapasy. W Polsce mamy brak masek dla szpitali i lekarzy… takie są fakty, bo inaczej dlaczego ZOZ oraz NZOZ i lekarze składają nam zapytania ofertowe? Znamy historie, że lekarze zajmujący się przypadkami zakaźnymi w Polsce nie mają sprzętu – wiemy to od dystrybutorów tego sprzętu. Z niepokojem patrzymy na rozwój wypadków…

Dzisiaj wieczorem napiszemy w odrębnym artykule jaka jest sytuacja w Azji w przekazie z pierwszej ręki (Hong Kong) oraz na podstawie wiedzy specjalisty z Ośrodka Studiów Wschodnich, który w mediach kilka dni temu mówił o załamaniu się systemu transportu/dostaw w Chinach oraz o załamaniu się systemu opieki zdrowotnej (brak dializ, ludzie z zwałami umierają, kremuje się masowo ciała)…

Polskie media nie informują o kryzysie. Wystarczy wejść na strony Reuters, BBC, CNN aby zobaczyć jako poważna jest sytuacja.

——— AKTUALIZACJA 2020-03-07
Na dzień dzisiejszy zamknięte, a raczej odcięte od świata są regiony czerwone w północnych Włoszech. Czyli około 16 milionów ludzi w kwarantannie. Nie można tam wjechać, wyjechać, odwołane imprezy masowe. Hotele dekretami przekształcane w szpitale. Zgodnie z dekretem: zamknięta będzie cała Lombardia oraz 11 prowincji w północnych Włoszech: Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro i Urbino, Wenecja, Padwa, Treviso, Asti i Alessandria.

Jak widać na poniższych statystykach Włochy przodują jeśli chodzi o liczbę dziennych zgonów (dzisiaj rekord 50 łącznie). Jedna z lekarek opowiedziała w mediach o paraliżu systemu opieki zdrowotnej we Włoszech głównie przez nieodpowiedzialne osoby, które zarażone koronawirusem wchodzą do szpitala, nie przyznają się do objawów i zarażają cały personel, lekarzy. Tym sposobem już kilka dużych szpitali zostało wyłączonych, a cały personel jest na kwarantannie i nie może pracować.

Prezentowane poniżej statystyki są częściowe i pokazują przyrosty w jednym dniu – widać tam dzienny rekordowy wzrost koronawirusa we Włoszech. Sytuacja jest bardzo poważna.

Przejdź tutaj, jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat koronawirusa we Włoszech?

%d bloggers like this: