Menu Zamknij

Jaka jest śmiertelność koronawirus i jakie są statystyki, symulacja rozwoju

smiertelnosc koronowirusa statystyki

Na końcu artykułu znajdziecie Państwo prognozy rozwoju koronawirusa (model matematyczny) oraz dla porównania dzień po dniu oficjalne statystyki. Warto rozróżnić pomiędzy opanowanym przyrostem, tj. kilka przypadków dziennie, a logarytmicznym np. dzisiaj 20 jutro 40 pojutrze 80 przypadków. W przypadku przyrostu logarytmicznego, a to obserwujemy we Włoszech na początku marca, zostaje nam tylko odcinać od świata całe regiony na kilka tygodni. Nie da się tego inaczej opanować.

Do dnia 02-03-2020 Polska jest jak zwykle zieloną wyspą 🙂 ciężko w to uwierzyć, ale jesteśmy jakimś wyjątkowym narodem. Może uchwalenie w najbliższych godzinach spec ustaw w sejmie na koronawirusa sprawią, że nagle pojawi się kilka przypadków potwierdzonych.
Koronawirus na świecie

Wielu z nas zadaje sobie pytania jakie są realne statystyki śmiertelności koronawirusa i co jest prawdą. Obecnie jedynym źródłem aktualizowanych 1x dziennie statystyk jest strona Uniwersytetu Johns Hopkins gdzie zajmują się bieżącą analizą. Zwróćmy uwagę na powyższy zrzut. Pokazuje on dane z dzisiaj, tj. 1 lutego. Od razu widać dziwne skoki codziennie o tę samą wartość. Według specjalistów liczba chorych jest znacznie większa, a te codzienne skoki o kilkatysięcy chorych spowodowane jest tym, że laboratorium w chinach badające chorych może wykonać raptem kilka tysięcy badań dziennie…

Statystyki koronawirusa Na dzisiaj mamy 11 374 chorych oraz 259 zgonów. Są to dane dostarczane przez chińczyków nie weryfikowane przez WHO ani międzynarodowe organizacje, bo te nie są dopuszczane do zamkniętych regionów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że przypadków bardzo ciężkich jest kilka tysięcy.

smiertelnosc koronowirusa statystyki 2

Proszę jednak zwrócić uwagę na kolejną tabelę. Jest to prognoza rozwoju koronawirusa na świecie. Możecie Państwo codziennie sami weryfikować czy wirus przystopował czy się rozwija. O powadze sytuacji świadczą fakty pilnej ewakuacji personelu dyplomatycznego USA, Kanady, zamknięcie granic Rosji z Chinami oraz wprowadzenie stanu wyjątkowego we Włoszech z powodu koronawirusa.

Szanowni Państwo, poniższy model jest matematycznym modelem rozwoju wirusa w populacji. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że nie wiemy obecnie ile jest dokładnie zgonów ani zarażonych. Okres inkubacji trwa do 14 dni. Chory może nie dawać żadnych objawów i zarażać innych. Dodatkowo nie wiemy naprawdę ilu jest chorych w Chinach – dane są ograniczone możliwościami potwierdzania przypadków zarażenia przez badanie w laboratorium.

prognozy rozwoju koronawirusa

Na całym świecie zaczyna brakować maseczek na koronawirusa, a sami chińczycy zwrócili się do Polaków z prośbą o wsparcie. Z naszego doświadczenia wiemy, że hurtownie odkupują już wysłany towar, towaru jest brak, a niemieckie firmy odmawiają zatowarowania w odzież ochronną dla Polaków.

Obecnie mówi się, że śmiertelność koronawirusa jest na poziomie 1-2%. Należy jednak pamiętać, że dane te są do zweryfikowania w momencie dopuszczenia niezależnych ekspertów np. WHO do zamkniętych regionów w Chinach.

Epidemia SARS  (to taka inna epidemia koronawirusa – komentarz maseczki-koronawirus.pl) kosztowała 0,1 proc. światowego PKB

W czasie epidemii z lat 2002-2003 koronawirusem wywołującym zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS zakażonych było na świecie łącznie 8098 osób, z czego 774 zmarły. Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych SARS w Chinach kontynentalnych wynosi 349. businessinsider.com.pl

— AKTUALIZACJA 14:30 02-02-2020

Dzisiaj 14 628 przypadków potwierdzonych, pierwsza śmierć poza Chinami (44 latek), 305 zgonów, zaledwie 348 przypadków wyleczonych od 20 stycznia.
2020-02-02 koronawirus smiertelnosc statystyki

— aktualizacja 03-02-2020 —

Dzisiaj mamy 17 489 zarażonych (tych przebadanych) oraz raptowny skok śmiertelności 362 zgonów.

— aktualizacja 04-02-2020 —

Dzisiejsze statystyki dają nam 20 624 potwierdzonych zarażeń wirusem 2019-nCoV czyli koronawirusem z Wuhan. Zgonów mamy 427 przy czym kolejny zgon poza Chinami.

2020-02-04-koronawirus-smiertelnosc-statystyki

— aktualizacja 17:53 – 05-02-2020 —

Statystyka liczby zachorowań na koronowirusa z WUHAN oraz liczba zgonów na poniższym zrzucie.

2020-02-05-koronawirus-smiertelnosc-statystyki2020-02-05-koronawirus-smiertelnosc-statystyki2

— AKTUALIZACJA 06-02-2020 —

Niestety kolejny dzień przynosi dramatyczne statystyki według oficjalnych chińskich danych jest 28 292 chorych aż 565 zgonów, co daje dzień po dniu stały wzrost. Bardzo ciekawe, że ilość chorych jest duża w jednym regionie, ale chińczycy rozpoczęli budowę kolejnych szpitali na koronowirusa w innych regionach. Czy oznacza to, że mamy większą liczbę przypadków niż w poniższym zrzucie?

== aktualizacja 07-02-2020 ======

Dzisiaj mamy dalszy wzrost liczby zgonów 638 i chorych 31 519 spowodowanych przez koronawirusa. W Chinach zaczyna brakować jednorazowych maseczek i półmasek na koronawirusa. Coraz więcej naukowców i dziennikarzy traktuje z przymrużeniem oka dane dostarczane przez chińczyków.

koronawirus statystyki śmiertelności

—- 13-02-2020 —

Niestety dzisiejszy dzień przyniósł niedobre wieści. Mamy raptowny skok zarażonych i zgonów na koronawirusa, pierwsze zgony w Japonii, blokady wiosek w Wietnamie… ilość potwierdzonych chorych (oficjalnie) na całym świecie to 60 364, zgonów 1 370, wyleczonych to 6 292. Niestety liczba wyleczonych nie zwiększa się znacząco od tygodni. Sporo jest osób w stanie krytycznym. Najbliższe dni pokażą, czy Chińczycy rzeczywiście prowadzili kreatywną księgowość i blokadę informacyjną co do realnej ilości chorych na koronawirusa.

Po audycji TOK FM gdzie specjalista z Ośrodka Studiów Wschodnich omawiał kryzys chiński oraz kwestię danych dostarczanych przez rząd chiński dot. koronawirusa, zawieszamy publikację statystyk. Statystyki przekazywane przez chińczyków do WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) nie są wg specjalisty OSW wiarygodne. Liczba śmiertelnych przypadków w dniu 19-02-2020 przekroczyła 2000 zgonów, a to liczba osób zdiagnozowanych, którym zrobiono test na koronawirusa. Ile osób zmarło rzeczywiście nie wiemy, bo ciała są kremowane. W osobnym artykule omówimy audycję, ponieważ omawiane jest tam załamanie łańcucha dostaw (zupełny brak maseczek poprzez blokadę regionów), załamanie systemu opieki zdrowotnej (duża śmiertelność ludzi spowodowana zaprzestaniem realizacji innych procedur medycznych, np. nie wykonuje się dializ od kilku tygodni)…

Więcej statystyk śmiertelności koronawirusa i liczbę chorych znajdziesz tutaj

Strona ze statystykami Johns Hopkins: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 

%d bloggers like this: