Menu Zamknij

Czy kupować maseczki na koronawirusa?

Wiele osób zadaje sobie pytanie:  czy warto kupować maseczki na koronowirusa? Czy maseczki jednorazowe i półmaski chronią?

Dobrą i można powiedzieć typowo polską odpowiedź otrzymujemy w czwartkowej prasie:

Czy maski ochronne są w stanie ochronić nas przed zarażeniem? – Na chwilę obecną kupowanie takich maseczek nie ma sensu, bo w naszym społeczeństwie nie ma tego wirusa, nie ma osób zarażonych – mówi Grzegorz Madej, ordynator II Oddziału Chorób Zakaźnych szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. GW „Wrocławianie boją się koronawirusa. Wykupili maseczki z aptek”

Idąc tropem myślenia ordynatora należałoby zaczekać na pojawienie się koronawirusa i próbować wtedy kupić maseczkę. Chciałbym zobaczyć jak ktoś wtedy wychodzi z domu bez maseczki, otwiera drzwi kurierowi… nie mówiąc o tym, że ceny będą zawrotne a dostępność produktów zerowa. Jest to więc typowe „mądry Polak po szkodzie”. Obecnie w hurtowniach już nie ma maseczek 3M. Wiele hurtowni już kilka dni temu nie posiadało żadnych stanów magazynowych. Mamy nadzieję, że nigdy nie będą te maseczki potrzebne na koronawirusa…

Maseczki na koronawirusa są na pewno obowiązkowym wyposażeniem każdej osoby jadącej za granicę. Dlaczego? Dlatego, że w niektórych miejscach publicznych poruszanie się bez maseczki jest zakazane. Dodatkowo warto mieć własne zabezpieczenie, bo np. w AZJI jest bardzo duży problem z dostępnością dobrej jakości masek. A jak wiemy maski chirurgiczne zapewniają zerową ochronę przed koronawirusem – no może tylko w aspekcie takim, że nie dotykamy brudną ręką ust i nosa. Zalecane są maski FFP1, FFP2 oraz FFP3.

Jeśli zadajesz sobie pytanie jaka jest skuteczność masek na koronawirusa, to zachęcamy do zapoznania się z faktami, a nie medialnymi fake newsami – skuteczność masek na koronawiursa WHO

%d bloggers like this: