Menu Zamknij

Czy Polacy wykupili półmaski czy może są one wywożone za granicę?

Kolejna fałszywa teza mediów: Polacy wykupili w panice maseczki na koronawirusa dlatego ich nie ma w hurtowniach

To jest żenująca teza forsowana przez dziennikarzy, którym nie chce się podzwonić i zdobyć wiedzy.. Wystarczy zadzwonić do dystrybutorów, przedstawicieli handlowych, którzy od 2 tygodni są w strachu, bo nie mają czego dostarczyć nawet dla przemysłu.

Zamówienia z końca stycznia w połowie zostały anulowane, bo dostawcy 3M oraz inni nie mieli już żadnych stanów magazynowych. Wykupili Polacy w panice? Oczywiście to żenująca teza. Wykupili handlarze, którzy wysłali palety, kontenery masek za granicę zarabiając na tym kilkukrotnie. Nawet my mamy co kilka godzin zapytanie o sprzedaż całego asortymentu i wysłanie do Azji. Masek 3m nie będzie jeszcze 2 miesiące u dystrybutorów.

Nam sprzedano ostatnie kartony bezpośrednio od producenta ZGODA, a maski 3M bezpośrednio od dystrybutorów/hurtowni. Wszelkie nowe dostawy i sprzedaż są wstrzymane. Dodatkowo powiedzmy sobie szczerze, 80% tego co już i tak zostało wywiezione, to maski produkowane w Chinach. Obecnie kontenery z Chin są zawracane. Importerzy dostają mocnego klapsa bo nie mają żadnych stanów magazynowych. W Polsce obecnie produkuje się znikome ilości masek FFP2 oraz FFP3. Teraz zadajcie sobie Państwo pytanie, co się stanie jak koronawirus przyjdzie do Polski? Czy Polacy z szafek wyciągną te rzekomo wykupione masowo maski? Tyle w temacie.

Jeśli zadajesz sobie pytanie jaka jest skuteczność masek na koronawirusa, to zachęcamy do zapoznania się z faktami, a nie medialnymi fake newsami – skuteczność masek na koronawiursa WHO

%d bloggers like this: