Menu Zamknij

Koronawirus w Polsce: Przygotowanie Polski na walkę z SARS-Cov-2

rozwój koronawirusa na świecie

W całej Polsce mamy obecnie do dyspozycji do walki z koronawirusem zaledwie 264 łóżka dla dorosłych, które mają system aktywnej ochrony oddechowej i 633 łóżka z systemem ochrony kontaktowej. Kilka lat temu w szpitalach zlikwidowano oddziały zakaźne.

Maski i półmaski zostały masowo wykupione nie przez rodaków, ale przez handlarzy, którzy wypchnęli kontenery setek tysięcy masek za granicę. Jeśli szpitale nie mają masek do bieżącej pracy, to naprawdę słabo to wszystko wygląda. Jeśli wirus dotrze do Polski, to bardzo szybko zostanie zweryfikowane realne możliwości służby zdrowia oraz rządu zapewniającego dumnie o braku problemu.

W dniu dzisiejszym kolejne kraje mają zarażonych, są to Izrael i Libia. Natomiast w Iranie oraz w Korei Południowej niekontrolowany wzrost zarażeń. Chińczycy po raz kolejny zmienili system liczenia chorych. Obecnie nie ma najmniejszego sensu na analizę statystyk, bo większość specjalistów w temacie i zagranicznych mediów mainstreamowych jest zdania, że te dane są fałszywe.

Polska nadal jest zieloną wyspą i od 2 tygodni nie ma u nas żadnego zarażonego pomimo dużej społeczności chińczyków pod Warszawą oraz faktu, że jesteśmy krajem tranzytowym. Tymczasem dzisiaj HILTON zamknął wszystkie 150 hoteli w Chinach, nie można wynająć żadnego z 33 000 pokoi.

%d bloggers like this: