Menu Zamknij

Przygotowanie Polski na koronawirusa: skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle?

KOMENTARZ 27-02-20202 – z rozbawieniem oglądamy profesorów, specjalistów, gadające głowy w mediach mówiące, że maski FFP2 i FFP3 nie chronią przed koronawirusem. Mamy zatem pytanie, dlaczego wszędzie gdzie jest koronawirus wszyscy mają takie maski (służby, żołnierze itp.).

Nam przestało być do śmiechu gdy oprócz osób jadących do Azji na wakacje (90% naszych klientów do 20 lutego) zaczęły u nas kupować największe firmy (czasami strategiczne), szpitale, lekarze, zakłady opieki zdrowotnej itd…. dlaczego oni wszyscy kupują u nas pakiety masek? Skoro nie działają, to dlaczego sami lekarze to kupują? (przeczytaj dokument WHO mówiący o tym, że lekarz obsługujący osobę z podejrzeniem koronawirusa powinien mieć maskę FFP2 albo FFP3 – przejdź tutaj)

Druga sprawa, jeśli jest tak dobrze, jak mówią politycy i specjaliści, to dlaczego w Polsce brak masek i instytucje oraz strategiczne firmy, które powinny mieć takie rzeczy PO PROSTU do bieżącej działalności nie mają tego i muszą kupować w sklepach z maskami na koronawirusa. To po prostu na dzień dzisiejszy wygląda bardzo, bardzo słabo.

Fakty są niestety takie, że maski są produkowane głównie za granicą (Chiny, kraje UE np. UK). Kolejne dostawy są przewidziane może za 2 miesiące. Środków do dezynfekcji już nie ma a producenci w połowie lutego określili terminy dostaw na koniec marca. Firmy dostarczające produkty tego typu w ramach wygranych przetargów do szpitali mogą dostarczać co najwyżej powietrze – może dlatego szpitale zaczęły same kupować maski? Takie są fakty.

Personel, maseczki-koronawirus.pl

%d bloggers like this: