Menu Zamknij

Szykujmy się na jeszcze wyższe ceny masek, sprzętu BHP i dezynfekcji oraz więcej oszustw na Allegro

Na importerów sprzętu medycznego i BHP padł blady strach… przed rekwirowaniem sprzętu i towaru jak we Włoszech, gdzie od 4 tygodni trwa stan wyjątkowy. Polska ustawa mająca wejść w życie na dniach umożliwia także regulację cen towarów dekretami. Doprowadzi to do takiej sytuacji, że każda firma, która ma jeszcze towar na magazynie wypchnie go za granicę – gdzie nie ma problemu ze zbytem masek BHP oraz sprzętu do dezynfekcji. Efekt będzie taki, że dostępność produktów spadnie, a ceny polecą jeszcze bardziej do góry.

Marksowsko-leninowskie podejście do gospodarki i centralne planowanie sprawią, że może to doprowadzić do jeszcze większej katastrofy niż obserwujemy. Dodatkowo jak dekretem można ustalić cenę maski, której części składowe obecnie poszybowały w kosmos i np. włóknina do maski kosztuje kilka razy więcej niż przed kryzysem. Czy funkcjonariusz polityczny wydający dekret zna takie niuanse? Dodam jeszcze, że towar, który kupowaliśmy w hurtowniach jest dzisiaj o 20-30% droższy niż to co mamy na stronie, czyli mamy niższe ceny niż w hurtowni. Dostępność na maski i dezynfekcję u producentów to maj 2020. Żyjemy w ciekawych czasach.

Przeczytaj dlaczego w Polsce nie ma masek BHP i co zrobili geniusze z hurtowni i importerzy BHP na początku lutego w artykule Czy Polacy wykupili półmaski czy może są one wywożone za granicę?

Detalistom zostanie już tylko bazar allegro z oszustami sprzedającymi maski za kilkaset złotych. Wczoraj widzieliśmy w aptece w największym szpitalu w Łodzi pakiet 6 masek diagnostycznych 3 warstwowych za 60 zł. Co u nas jeszcze kilka dni temu można było kupić za 60-80 zł pakiet 50 sztuk. Na Allegro podobno jest jeszcze ciekawiej.

Pomagamy poszkodowanym w zgłoszeniu oszustwa allegrowicza, który wystawiał na bazarze allegro nasz towar opisując jako maseczki antywirusowe na koronawirusa i oszukiwał klientów sprzedając po zawyżonych cenach. Po zakupie na bazarze allegro wchodził na naszą stronę dokonywał zakupu, a wysyłkę podawał na adres allegrowiczów. Najprawdopodobniej dokonywał przestępstw karno-skarbowych oraz oszustw. Z poszkodowanymi przez oszusta klientami jesteśmy w kontakcie i przekazaliśmy im już materiał dowodowy. Allegro podobno już działa w sprawie oszusta. Sprawa w toku.

Dodatkowo nasz dział prawny szykuje zgłoszenie do prokuratury na osobę albo kilka osób łamiących ustawy dotyczące cyberprzestępczości i zakłócające pracę naszych serwerów i sklepu. Zgłosimy także osoby wysyłające groźby karalne poprzez formularz kontaktowy. Myśleliście, że jesteście anonimowi?* Zobaczymy.

* do cwaniaczka używającego teraz VPNa – wcześniej nie używałeś matole VPNa i zobaczymy czy będziesz taki mądry jak będziesz miał zarekwirowany sprzęt o 6 rano. Podaj adres wyślemy pampersa. Z pozdrowieniami 🙂

%d bloggers like this: