Menu Zamknij

Koronawirus we Włoszech: północne Włochy odcięte od świata

Na dzień dzisiejszy zamknięte, a raczej odcięte od świata są regiony czerwone w północnych Włoszech. Nie można tam wjechać, wyjechać. Zgodnie z dekretem: zamknięta będzie cała Lombardia oraz 11 prowincji w północnych Włoszech: Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro i Urbino, Wenecja, Padwa, Treviso, Asti i Alessandria.

Jak widać na poniższych statystykach Włochy przodują jeśli chodzi o liczbę dziennych zgonów (dzisiaj rekord 50 łącznie). Jedna z lekarek opowiedziała w mediach o paraliżu systemu opieki zdrowotnej we Włoszech głównie przez nieodpowiedzialne osoby, które zarażone koronawirusem wchodzą do szpitala, nie przyznają się do objawów i zarażają cały personel, lekarzy. Tym sposobem już kilka dużych szpitali zostało wyłączonych, a cały personel jest na kwarantannie i nie może pracować. Hotele mają być siłą i dekretami przekształcane w szpitale polowe.

Prezentowane poniżej statystyki są częściowe i pokazują przyrosty w jednym dniu – widać tam dzienny rekordowy wzrost koronawirusa we Włoszech. Sytuacja jest bardzo poważna.

%d bloggers like this: