Menu Zamknij

Brytyjska gazeta The Guardian ujawnia tajny raport dotyczący koronawirusa

Według brytyjskiej gazety The Guardian kryzys związany z koronawirusem potrwa do wiosny 2021 roku. Na Wyspach Brytyjskich rząd przyjął inną strategię walki z wirusem polegającą na nie powstrzymywaniu go, zarażeniu większości społeczeństwa i skupieniu się na ratowaniu najcięższych przypadków. Ta strategia jest już krytykowana przez epidemiologów jako bardzo ryzykowna. Guardian twierdzi, że w dokumencie szacowana liczba zarażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji osiągnie liczbę 7,9 milionów. Kryzys potrwa przez 12 miesięcy obciążając system opieki zdrowotnej. Szacuje się w raporcie, że 80% brytyjczyków zarazi się wirusem.

Szacuje się, że wyż zachorowań nastąpi na wiosnę i osiągnie kulminację w czerwcu po czym się wypali, aby powrócić w listopadzie wraz z sezonem grypowym. Wirus zostanie z nami na zawsze, ale w formie mniej agresywnej ponieważ ludzie wykształcą mechanizmy obronne.

W raporcie stwierdza się ponadto, że nie ma możliwości prowadzenia badań na obecność koronawirusa na szeroką skalę z powodu ograniczonych możliwości w stosunku do skali jaką się przewiduje. Jedynie przypadki szpitalne, objęte domową opieką oraz zakłady penitencjarne będą miały zapewnione testy.

Raport szacuje, że w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa umrze około pół miliona ludzi, dokładnie 531 100 zgonów w przypadku 1% zgonów.

ŹRÓDŁO: https://www.theguardian.com/world/2020/mar/15/uk-coronavirus-crisis-to-last-until-spring-2021-and-could-see-79m-hospitalised

%d bloggers like this: