Menu Zamknij

2020-03-16 statystyki koronawirus: liczba zachorowań i zgonów

dzienna liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa

W poniedziałek niestety ciąg dalszy czarnej serii z Włoch, gdzie liczba zgonów zwiększa się i wyniosła 349 przypadków śmiertelnych z powodu koronaWirusa. Corriere dela sera, najwieksza gazeta we Włoszech, napisała, że Włochy przyjmują pakiet antykoronawirusowy UZDROWIĆ WŁOCHY. Będzie wypłacana pensja dla obywateli w kwocie około 500 zł dodatkowo lekarze i epidemiolodzy mówią, że jeśli nie zahamuje się wzrostu w okolicy Mediolanu, to będzie tam totalne załamanie systemu opieki zdrowotnej.

Niestety w górę idą statystyki w Stanach Zjednoczonych (gdzie Donald Trump w końcu przestał obwiniać lewaków i CNN o szerzenie propagandy i wprowadził stan wyjątkowy oraz szereg ograniczeń mających spłaszczyć krzywą wzrostów)… oraz w Hiszpanii (48 zgonów z powodu koronawirusa i 1954 zachorowań) i Francji (21 zgonów i 1210 zachorowań z powodu koronawirusa). We Francji wprowadzono kwarantannę dla całego społeczeństwa. Nie można opuszczać domu bez powodu, wszyscy powinni zostać w domu.

W Chinach i Południowej Korei zero zgonów. Ciekawe kiedy w Polsce i krajach zachodniej Europy powszechnie zacznie się nosić maseczki na koronawirusa, które jak najbardziej chronią filtrując kropelki, a jeśli ktoś jest nosicielem, to powstrzymują przed zarażeniem innych. Niestety ostatnio chodziliśmy pierwszy raz w maskach i byliśmy przedmiotem drwin, żartów, a jedna nastolatka specjalnie na naszego znajomego nakaszlała.

statystyki koronawirus śmiertelność zgony i zachorowania

statystyki koronawirus śmiertelność zgony i zachorowania

statystyki koronawirus śmiertelność zgony i zachorowania

%d bloggers like this: