Menu Zamknij

Dlaczego w UE nie nosi się maseczek? Dlaczego „specjaliści” nas oszukują?

epidemia koronawirusa lekarze i maski FFP2

Pytania które baliście się sobie zadać:

  • dlaczego wszędzie gdzie opanowano koronawirusa (Chiny, Korea Płd i inne kraje Azji) rząd nosi maseczki, a zwykli obywatele mają zakaz poruszania się po mieście bez środków ochrony… a dlaczego kraje UE gdzie statystyki zachorowań lecą do góry nikt nie nosi maseczek publicznie (Niemcy, Francja, Polska)?
  • dlaczego specjaliści profesorowie przez tygodnie mówili, co media powtarzały do znudzenia jako prawdę objawioną, że maseczki nie chronią przed koronawirusem a wręcz są odradzane.

Po pierwsze, jest to strategia zalecana przez WHO. Cywile nie powinni dostawać sprzętu medycznego w czasach epidemii, bo jest on potrzebny przede wszystkim dla specjalistów. Dlatego nie dziwi fakt, że gdy nie ma tego towaru dla specjalistów urzędnicy, specjaliści mówią, żeby cywile tego nie kupowali. Jednak oszukiwanie społeczeństwa przez specjalistów, że maski nie działają jest karygodne moralnie. Wysłaliśmy paczki wielu znajomym i niestety część sprzętu została zmarnowana, bo maskami bawiły się dzieci, bo przecież media mówią, że maski nie działają…

Po drugie, WHO zaleca używanie masek oficjalnie i to samo otrzymali wszyscy lekarze, szpitale pod koniec lutego (o czym się nie pisze w mediach) z zaleceniami masek FFP2 oraz FFP3 do wykonywania czynności medycznych wobec osób z podejrzeniem koronawirusa. Skuteczność ochrony – zalecenia WHO

Po trzecie, maski zostały wywiezione z UE na początku lutego (czy Polacy wykupili maseczki czy są wywożone za granicę?). My jako jedyni sprzedawaliśmy maski tylko osobom na terenie Polski pomimo bardzo atrakcyjnych ofert zakupu całości asortymentu nie wysłaliśmy od lutego ani jednej paczki za granicę. Można powiedzieć, że wbrew importerom, hurtownikom BHP jesteśmy takimi małymi patriotami…

Często zastanawiacie się Państwo dlaczego w Polsce urzędnicy i przedstawiciele rządu nie noszą maseczek? Cóż, zaczną w połowie tego tygodnia. Do tej pory tego nie robili, bo musieliby odpowiedzieć na trudne pytania:

  • dlaczego maseczek nie ma w Polsce?
  • Dlaczego przez półtora miesiąca od początku lutego oficjalny przekaz to: maseczki nie działają?
  • Kto je wywiózł z Polski na początku lutego? oraz najtrudniejsze…
  • dlaczego nie kupowano maseczek od producentów (tak była taka możliwość skoro kupowały maski osoby z ulicy w ilościach dziesiątków tysięcy wywożąc natychmiast za granicę) od połowy do końca lutego?
  • jakie są rezerwy materiałowe na epidemię?

Maseczki trzeba nosić. Nawet najprostsza maseczka diagnostyczna jeśli ma atesty to filtruje częściowo choroby przenoszone drogą kropelkową. Jeśli zachowujemy dystans to pozwoli nam to na zwiększenie szans że się nie zarazimy. Wbrew pozorom jeśli nie jedziemy w tramwaju pełnym ludzi naprawdę można uniknąć zarażenia.

Napiszemy artykuł o maseczkach oraz o tym jak chronić się w czasach epidemii wychodząc np. na zakupy – będą to częściowo przedruki wypowiedzi epidemiologów z Corriere dela sera oraz reportaży CNN z Azji gdzie przedstawia się życie ludzi w czasach koronawirusa… oraz relacje naszych znajomych z Azji.

Wszelkie prawa zastrzeżone, nie pozwalamy na przedruki tekstów.

%d bloggers like this: