Menu Zamknij

Dramatyczny apel producenta środków dezynfekujących MEDISEPT – grozi nam wstrzymanie produkcji!

medisept oswiadczenie koronawirus dezynfekcja

Czy już niedługo zabraknie środków do dezynfekcji na koronawirusa w szpitalach i dla lekarzy? Znacie Państwo produkty Medisept, bo chusteczki do dezynfekcji na koronawirusa jeszcze nie tak dawno można było u nas na stronie kupić. Obecnie producenci dezynfekcji borykają się z tymi samymi problemami co nasi polscy producenci masek na koronawirusa (braki półproduktów np. włókniny)… Zapowiada się na to, że oprócz maseczek, sprzętu BHP w szpitalach zaraz zacznie brakować środków do dezynfekcji i dodajmy ORLEN jest w stanie z KGHMem wyprodukować znacznie mniej środka niż doświadczone firmy z branży. Po prostu.

Mogliśmy dwa dni temu zapoznać się z Listem otwartym do Polskich Władz w obliczu pandemii koronawirusa w którym to Prezes Zarządu Medisept zapelował:

„My, Medisept, jesteśmy polski producentem certyfikowanych środków dezynfekcyjnych do zastosowań medycznych na potrzeby szpitali. Obecnie zwraca się do nas większość polskich szpitali z prośbą o środki wirusobójcze. Kierują do nas prośbę o pomoc również Kancelaria Prezydenta, ABW, Policja, Senat RP i inne instytucje państwowe.

Obecnie kończą się zapasy surowca, głównie alkoholu etylowego, w Polsce. Mimo naszych możliwości produkcyjnych na poziomie przekraczającym 7 mln litrów miesięcznie, za kilka dni produkcja najważniejszych środków ustanie.

Borykamy się z ogromnymi problemami w zakupie surowców, głównie alkoholu etylowego kluczowego w zaopatrzeniu szpitali w środki dezynfekcyjne. Polski rynek surowców i produktów biobójczych był do wybuchu epidemii uzależniony od dostawców zagranicznych, którzy z chwilą pojawienia się koronawirusa w  Europie wstrzymali dostawy do Polski, chroniąc własny rynek.

Stojąc w obliczu katastrofy prosimy w imieniu szpitali, instytucji publicznych, służb porządkowych oraz zwykłych obywateli o wsparcie w pozyskaniu surowca. Wszyscy liczymy na Was.

Przemysław Śnieżyński, Prezes Zarządu Medisept sp. z o.o.”

Zapowiada się na to, że firma, która powinna zarabiać na koronawirusie padnie na pysk. To jest możliwe tylko w Polsce. Co do zapotrzebowania kierowanego od służb i ogólnie budżetówki, my, Personel maseczki-koronawirus.pl możemy potwierdzić, że zapotrzebowanie na dziesiątki i setki tysięcy maseczek oraz na środki wirusobójcze składają nam szpitale, urzędy, największe spółki w tym giełdowe. My jednak jesteśmy bardzo spokojni, bo TVP od rana do wieczora pokazuje Pana naszego Premiera Morawieckiego, który zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą, więc jesteśmy zupełnie spokojni, że rzeczywiście jest pod kontrolą, bo jeśli nie… 🙂

%d bloggers like this: