Menu Zamknij

2020-03-24 statystyki koronawirus: zgony i zachorowania + dzienny przyrost zachorowań

2020-03-23 statystyki koronawirus zgony i zachorowania

Statystyki zachorowań i śmiertelności koronawirusa nie nastrajają optymistycznie szczególnie jeśli popatrzeć na dzienny przyrost w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork dzienny przyrost na poziomie 5k), szalejące statystyki we Włoszech, Hiszpanii oraz niepokój jeśli chodzi o Indie i kraje afrykańskie.

24 kwietnia mieliśmy 743 zgonów we Włoszech i przyrost zachorowań na poziomie 5249 (wiele osób twierdzi, że ilość zgonów i zachorowań jest znacznie zaniżona z powodu niewydolności służby zdrowia). W Hiszpanii 680 zgonów, Francji 240 zgonów i w Stanach Zjednoczonych 225 zgonów.

Proszę spojrzeć na mapę Stanów Zjednoczonych – wygląda to naprawdę poważnie i jeśli każdy stan dostarczy nam statystyk na poziomie Włoch to będziemy mieli małą apokalipsę (niestety serwery Uniwersytetu są coraz bardziej obciążone i jest kłopot z dostępem do aktualnej mapy).

2020-03-24 mapa koronawirusa w stanach zjednoczonych ameryki

Poniżej prezentujemy tabelę statystyk dziennych 23-03-2020 dla zachorowań, śmierci i aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem z podziałem na poszczególne kraje – publikujemy tylko pierwsze kraje z najwyższymi statystykami (Polska nadal w grupie szczęśliwców z zachorowaniami na poziomie 1000 z Ekwadorem i Luksemburgiem – czy mamy w to wierzyć to już pozostawiamy bez komentarza).

 

2020-03-23 statystyki koronawirus zgony i zachorowania 1

Poniżej zestawienie dziennych zgonów dla Hiszpanii. Jak widać mamy dzień po dniu ostry wzrost.

 

Poniżej statystyki zgonów z powodu koronawirusa dla Włoch. Jak widać pomimo bardzo dużej liczby zgony nie przekroczyły 1000 i obecnie wygląda jakby się unormowało. Warto zwrócić uwagę na poddawane w wątpliwość przez dziennikarzy włoskich statystyki – ponieważ dużo osób starszych umiera w domu na zapalenie płuc i nie jest wliczana w statystyki koronawirusa. Ile w tym prawdy zapewne się nie dowiemy. Warto jednak patrzeć na statystyki śmiertelności osób starszych we Włoszech. Jeśli będzie drastyczny wzrost, to ciężko będzie uwierzyć w przypadek.

2020-03-23 statystyki koronawirus zgony i zachorowania zgony w wlochy

%d bloggers like this: