Menu Zamknij

Biedronka wprowadza maseczki z jonami srebra

maseczka z jonami srebra biedronka

Niektórzy z Państwa pamiętają nasze maseczki BIO z jonami srebra produkcji Zgoda. Były to maski używane w oddziałach szpitali zakaźnych i naszym zdaniem były najlepszymi maskami w naszej ofercie, które dostarczaliśmy profesjonalistom. Wczoraj z przyjemnością przeczytaliśmy, że maski z jonami srebra (chyba nie tak dobre jak te ZGODY) trafią pod strzechy Polaków za sprawą hipermarketów Bierdronka. Maski produkuje nie firma specjalizująca się w maskach medycznych albo sprzęcie medycznym, ale producent… rajstop firma Marilyn z Łodzi.

W opakowaniu znajdziemy 3 maseczki, które są wielorazowego użytku. Nie mamy wiedzy, czy maski przeszły wymagane badania jak maski z jonami srebra firmy ZGODA, ale Polakom nie zostało nic innego jak kupować maski z jonami srebra z Biedronki i ich używać… w obliczu zbliżającego się nieuchronnie powszechnego nakazu używania masek w przestrzeni publicznej.

Jaka cena maski z jonami srebra w Biedronce?

Maska ma być w cenie 14,99 za trzy sztuki. Dodajmy, że w hurcie w czasach przed-koronawirus żadna maska medyczna z jonami srebra z atestami nie była w cenie za sztukę zbliżonej do 15 zł. Takie produkty są znacznie droższe.

Maska została wykonana z dzianiny poliamidowej multifibrowej, która zapewnia odpowiednią szczelność, chroniąc przed inhalacją: kurzu oraz pyłu. Ponadto zabezpiecza twoją twarz przed niebezpiecznym dotykiem, może również zatrzymywać niewielkie krople pary wodnej. Dzięki użytym materiałom oraz  przemyślanemu projektowi, maseczka przylega do powierzchni twarzy, doskonale ograniczając wdychanie nieprzefiltrowanego powietrza. Środek użyty do preparacji maseczki jest odpowiedni dla wszystkich wyrobów włókienniczych mających kontakt ze skórą – strona internetowa Marilyn.

Warto dodać, że obecnie maska BIO FFP2 a tym bardziej FFP3 od producenta ZGODA nie jest dostępna w normalnym obiegu. Producent podniósł cenę prawie 2x i wydaje się, że nie będą realizowane zamówienia inne niż resortowe bądź dla przemysłu… dlatego cywilom pozostaje maska z jonami srebra z Biedronki. Uważamy, że inicjatywa jest godna podziwu i przygotowuje nas do nadchodzącej zmiany w tym jak mainstreamowe media i politycy podchodzą do używania masek. Prawda jest taka, że kraje radzące sobie z epidemią masowo wprowadziły: używanie masek, dezynfekcję przestrzeni publicznej, radykalne zakazy dotyczące spotkań, edukację dotyczącą higieny… ciekawe co powiedzą profesorowie, którzy cały luty i marzec twierdzili w mediach, że noszenie masek jest szkodliwe, nie chroni przed wirusem a wręcz przyczynia się do jego roznoszenia 🙂 bez komentarza.

%d bloggers like this: